Šíření olympijských myšlenek podpoří běžeckým závodem také Příbram

PŘÍBRAM  – V okolí Svaté Hory se opět poběží Olympijský běh. Na běžce čekají i Svatohorské schody, více jak 123 schodů, které vystavěl podle svých plánů stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer, architektonický virtuos pozdního baroka. Olympijský běh v Příbrami každoročně spojuje olympijské ideály sport, hudbu a kulturu.

T-Mobile Olympijský běh se každoročně koná na desítkách míst po republice a ve středu 8. září zamíří opět také do Příbrami. Účastníci se tak potkají na startu přesně měsíc po zakončení olympijských her v Tokiu.

Olympijská myšlenka prostřednictvím běhu ožívá již přes třicet let a může u toho být každý. Stačí běžecké boty a chuť vyrazit na připravené trasy. Po celé zemi se uskuteční desítky běžeckých akcí v jednotlivých okresech. Mezi nimi nebude chybět ani závod v Příbrami, který nabídne trasu na 3,5 kilometrů. Připraven bude i závod pro děti do 15 let o délce 200 metrů.

 

Všechny běhy rozmístěné na desítkách míst po celém Česku budou mít jeden společný cíl – odstartovat najednou v 18 hodin, a to přímo z éteru Českého rozhlasu Radiožurnálu. Všechny běhy se každoročně konají jako oslava celosvětového Olympijského dne, který je zároveň výročím založení Mezinárodního olympijského výboru. Do Česka přinesl myšlenku Olympijských běhů v roce 1987 legendární běžec Emil Zátopek.

V rámci T-Mobile Olympijského běhu účastníci neběží pouze pro sebe, část ze startovného jde na podporu charitativní činnosti České olympijské nadace, jež umožňuje sportovat dětem ze sociálně znevýhodněných rodin. V loňském roce vybrali běžci společně pro Českou olympijskou nadaci téměř 500 tisíc Kč.

Komentáře