ŘSD chce v příštím roce vybrat firmu pro stavbu jihovýchodního obchvatu

PŘÍBRAM – O potřebě a stavbě jihovýchodního obchvatu města se mluví už řadu let. Vedení města více méně avizuje, že stavební práce na něm by měly začít v příštím roce. Konkrétně by mělo jít o jeho druhou část vedoucí z Bohutína okolo Zdaboře na Brod.

„Podle mých informací z Ředitelství silnic a dálnic, tak na obchvatu se pracuje a počítá se s ním. Ta druhá etapa má již dokonce jít do veřejné soutěže s tím, že by měla být v příštím roce hotová a měla by zároveň začít výstavba druhé etapy obchvatu v letech 2025 a 2026,“ uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Podle vyjádření Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v souvislosti s projektem jihovýchodního obchvatu města aktuálně platí, že projekt byl ve fázi schvalování rozdělen na tři části. „V současné fázi jsou části I. a III. sloučené a v přípravě budeme pokračovat společně. V části I. probíhá územní řízení,“ uvedl Jiří Veselý ze Samostatného oddělení komunikace ŘSD pro Středočeský kraj a Kraj Vysočina.

Stavebně je více připravená část II., kde probíhá inženýrská činnost pro stavební povolení, Krajský úřad Středočeského kraje si vyžádal aktualizaci revizního biologického průzkumu, což obnáší sezónní terénní práce a současně probíhá zpracování vybraných dokumentů zadávací dokumentace stavby. „Následně budeme žádat o stavební povolení a chtěli bychom zahájit soutěž na zhotovitele. Musí ještě proběhnout záchranný archeologický průzkum a předstihově i kácení dřevin a porostů. Aktuálně se dokončují výkupy pozemků, ale už pouze v oblasti Brod,“ přiblížil současnou situaci ohledně druhé etapy jihovýchodního obchvatu Jiří Veselý.

Podle ŘSD jsou protihluková opatření v podobě protihlukových stěn, po kterých volala část veřejnosti, projektem navržena pouze u Brodu, kde je zástavba v bezprostřední blízkosti plánovaného napojení ochvatu na silnici I/66. „Protihluková opatření v oblasti Zdaboře jsou paralelně připravována jako soukromý projekt v podobě protihlukových valů. Věříme, že předstihové práce budou do konce roku 2025 hotovy a následně máme připraveno financování pro zahájení vlastní stavby,“ dodal Jiří Veselý s tím, že po jejím dokončení by měla plynule navazovat realizace sloučené části I. a III.

Komentáře