Rašilovovi, Kraus, Peroutka a Mejzlík uvedou předpremiéru komedie v Drážkově

DRÁŽKOV – Už tě mám dost! To není jen konstatování někoho směrem k někomu, ale název nové divadelní komedie, kterou poprvé před diváky v dražkovském Divadle Hogo Fogo odehrají herci Divadla Metro v pátek večer. Po dvouměsíčním zkoušení a generálce tak lidé poprvé uvidí brilantní britský příběh v atraktivním hereckém složení.

Saša Rašilov, jeho žena Lída Rašilovová, Miloslav Mejzlík, Denisa Nesvačilová, Milan Peroutka a Martin Kraus. (alternace s M. Písaříkem) se potkávají na jevišti, kde se řeší krize středního věku, i to, že někdy zkrátka stojí za to dát věcem druhou šanci…

V pátek 4. 2. od 19:00 v HogoFogo divadle předvedou své bravurní herectví pod režijním vedením Antonína Procházky. „Hra měla úspěch na londýnském West Endu, a kromě divadla Hogo Fogo a zájezdů se od 27. února, kdy má oficiální premiéru v Divadle Metro bude hrát právě zde. V nově zrekonstruované pražské legendární scéně, která letos slaví 20. výročí, a která má nového provozovatele. Divadlo Metro, kde hrála taková esa, jako Alois Švehlík, Boris Rösner nebo Stella Zázvorková, která zde sehrála úplně poslední představení, bude pro mnohé z herců novou kamennou scénou,“ říká mluvčí divadla a PR manažer René Kekely.

Malé, komorní divadlo, kde je 209 míst, otevírá už 26. února skvělou a dnes už kultovní komedií Dva nahatý chlapi s Martinem Zounarem, Martinou Randovou, Martinem Krausem a Danielou Šinkorovou. O den později pak právě premiéru Už tě mám dost.

„Moc se těšíme do Drážkova, protože je to tam skvělé a my se poprvé těšíme před s představením před publikum. No a pak všechny samozřejmě zveme do Divadla Metro, které bude krásné, nové. Nám s Lídou, mou paní vyhovuje, že se potkáváme i na jevišti a hrajeme manžele, protože se o to více vídáme, při našem pracovním vytížení,“ svěřil se Saša Rašilov. Tomu v komedii hraje otce Miloslav Mejzlík. Zajímavostí je, že se takhle skoro tři desítky let pracovně potkávají.

„Mnohokrát jsem Sašovi hrál tatínka a asi nejdéle v seriálu Rodinná pouta a Velmi křehké vztahy. Jsme rádi, že jsme se zase sešli a k tomu i další skvělí kolegové, Peroutka, Kraus, Nesvačilová,“ dodal herecký bard Mejlík.

Jak v Drážkově, ale hlavně v novém Divadle Metro, i v různých koutech republiky se mohou postupně diváci těšit na další skvělé komedie – Osm eur na hodinu Špinavý obchod, Miluji tě, tak se měj, nebo Dnes večer ovuluji. V nich uvidí diváci řadu zvučných jmen, od již zmíněných, až třeba po Miroslava Etzlera, Jiřího Štrébla, Ljubu Krbovou a Adriana Jastrabana až po Ivu Pazderkovou. A další hry se připravují.

Foto: Divadlo Metro a Jaroslav Hauer

Komentáře