Radnice získává peníze na nákup pozemků prodejem jiných, ale nepotřebných

PŘÍBRAM – Radnice nabízí soukromníkům i firmám, aby si od města koupili nepotřebné pozemky. Získané peníze se ukládají do fondu, ze kterého chce město nakoupit pozemky potřebné pro příchod investorů.

Radnice opakovaně vyzývá veřejnost s možností koupě nepotřebných pozemků. Soukromníci i firmy tak mají možnost například ucelit své pozemky. „Jde opravdu o nejrůznější cancourky, trojúhelníčky nebo pruhy pozemků, které město nepotřebuje a ti lidé se o to stejně starají, jenom jim to nepatří, tak teď si to budou moct oplotit, “ vysvětlil příbramský starosta Jindřich Vařeka. Podle jeho slov se jedná vždy jen o několik metrů pozemku. „Běžně prodáváme dva tři metry, ale také dvanáct, patnáct nebo osmnáct metrů nesmyslných pozemků. Tedy nesmyslných pro město,“ dodává Vařeka.

Peníze, které město prodejem získá, jdou do nově zřízeného pozemkového fondu. Ten slouží pro budoucí nákup pozemků, které chce Příbram použít jako nabídku pro investory. „Existují pozemky, které město nutně potřebuje a takto na ně chceme získat finanční prostředky,“ uvedl starosta města. Podle radnice ale neplatí, že každý, kdo si o prodej zažádá, uspěje. Hlavním kritériem je to, zda město konkrétné pozemek potřebuje nebo ne. „Každá z těch žádostí jde do komise pro realizaci majetku města a na základě jejího doporučení pak zastupitelstvo rozhoduje,“ doplnil místostarosta Václav Švenda.

Komentáře