Radnice chystá obnovu „Malé Kaňky“, možná připomene Italy

Čekalíkovský rybník.

PŘÍBRAM – Pod názvem „Malá Kaňka“ zná většina lidí vodní plochu, která se nachází pod červeným věžákem v Milínské ulici, ale její pravé jméno je Čekalíkovský rybník a o jeho revitalizaci se ve městě mluví už několik let.

Radnice už ve výběrovém řízení vybrala firmu, která vypracuje architektonickou studii. „Jsou to odborníci, kteří dokážou včetně vyčištění té nádrže navrhnout i lepší přítok a odtok, aby voda z Kaňky netekla rovnou do Příbramského potoka, ale tekla právě přes Čekalíkovský rybník,“ vysvětlil místostarosta Martin Buršík. Podle něj se tak jednak zajistí čištění rybníku a také lepší podmínky pro jeho faunu a flóru. Vytvořená studie se pak stane podkladem pro projektanty a celkovou úpravu rybníku a jeho okolí.

Nově by s úpravou mělo dojít i na stezky v okolí vedoucí na Svatou Horu, Sázky, Nový rybník a Q-klubu. „Jednou z myšlenek je i tematické ladění celého toho prostoru. Nabízí se odkaz na Valle di Ledro a tématiku italských vysídlenců z této oblasti za I. světové války na Příbramsko, který by se mohl jako červená nit vinout tímto areálem,“ doplnil druhý místostarosta a v současné době  jeden z kandidátů na pozici starosty města Jan Konvalinka.

Komentáře