Projektová dokumentace úprav Čekalíkovského rybníka vyjde téměř na milion

Čekalíkovský rybník.

PŘÍBRAM – Už delší dobu se mluví o revitalizaci okolí Čekalíkovského rybníka známějšího pod názvem „Malá kaňka“. Počátkem roku došlo k vykácení několika stromů a likvidaci sousední zahrádkové kolonie. Nyní se bude pracovat na projektové dokumentaci úprav této části města.

Projektovou dokumentaci pro vybudování parku kolem Čekalíkovského rybníka v Příbrami vypracuje společnost Atelier Rákos. Zakázku malého rozsahu přidělila rada města na základě doporučení stálé hodnotící komise o posouzení a hodnocení nabídek. Cena zakázky činí 950 000 korun bez DPH.

„Čekalíkovský rybník bude takovým protikladem k Nováku. Zatímco Novák je místo spíše pro aktivní odpočinek, Čekalíkovský rybník bude vyloženě relaxační zónou s lavičkami a klidnou atmosférou. Prostor chceme navíc vést jako připomínku společné historie s městem Valle di Ledro,“ již dříve uvedl příbramský starosta Jan Konvalinka.

V letoším roce je v rozpočtu plánováno na tuto akci proinvestovat celkem 6 miliónů. Na jeden milion má vyjít zpracování projektové dokumentace. Dalších pět miliónů se má investovat na vyčištění nádrže, úpravě přítoku a odtoku tak, aby voda z nedalekého rybníka Kaňka netekla rovnou do Příbramského potoka, ale právě přes Čekalíkovský rybník. Tím se zajistí nejen čištění rybníku, ale i lepší podmínky pro jeho faunu a flóru.

Se samotnou úpravou okolí rybníka a dokončením celé revitalizace je pak počítáno až v roce 2021.

Komentáře