Přípravy na Vánoce v příbramské věznici vrcholí

Foto: Věznice Příbram

BYTÍZ – Pro většinu z nás jsou vánoční shon a přípravy každoroční činností, někdy proklínanou, jindy oblíbenou. Ovšem jsou i místa, kde by vánoční svátky nechtěl trávit asi nikdo z nás a tím je například vězení, ale i tam jsou vánoční přípravy v plném proudu.

Na vánoční svátky se v příbramské věznici připravují jak zaměstnanci, tak samotní odsouzení. Této sváteční době je přizpůsoben i program některých činností.

V období adventu se odsouzení zapojují do různých aktivit, jak na Oddělení výkonu trestu (OVT), tak na Školském vzdělávacím středisku Příbram (ŠVS). V rámci aktivit OVT například šijí vánoční dekorace, vyrábějí keramické nebo papírové betlémy a vánoční ozdoby a mnohé další. Nedílnou součástí tohoto duchovního období jsou i pravidelné bohoslužby. Součástí aktiv ve výuce školského vzdělávacího střediska se zaměřují na pečení vánoček, vánočního pečiva a také cukroví.

Všechny tyto aktivity pak vyvrcholí ve vánočním čase. Záměrem je přispět ke klidnému prožití adventního a vánočního času. Zmírnit odloučení od rodin a svých drahých a předejít případné tenzi, která by se mohla objevit u odsouzených, ale i zaměstnanců, kteří musí sváteční čas trávit v práci.

Komentáře