Příbram má nové turistické rozcestníky a některé jsou už ohnuté

PŘÍBRAM – Turisté se nyní vyznají v Příbrami lépe. Minimálně ti, co umí česky a anglicky. Na ty nejzajímavější místa je nasměrují nové rozcestníky. Jejich pořízení, rozmístění a instalace vyšla radnici na 383 240 korun bez DPH.

Celkem bylo po městě instalováno 17 nových rozcestníků podle návrhu městského architekta Jaroslava Malého. „O jejich poloze a umístění se dlouho diskutovalo v pracovní skupině orientačního systému a při výběru míst bylo nutné brát v úvahu komunikace, vlastnické poměry pozemků, zeleň, polohu stromů a jejich kořenový systém, polohu inženýrských sítí, kritéria zimní údržby a další faktory ovlivňující možnosti umístění,“ uvedla tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

Texty na rozcestnících jsou v českém, i v anglickém jazyce a vše je v souladu s vizuální identitou města. Nových šedých sloupků s bílými tabulkami s černým textem a červenými piktogramy si tak můžete všimnout například v Jiráskových sadech, na vlakovém a autobusovém nádraží, před kulturním domem, na náměstí 17. listopadu a dalších místech. „Piktogramy nové vizuální identity tak dostaly další praktické využití. S ohledem na rozpočet je vytipováno dalších pět míst, která by měla do budoucna systém logicky doplnit,“ dodala Svobodová.

Bohužel některé z ukazatelů jsou už ohnuté, těžko říci, jestli vinou vandalů nebo silným větrem, pro který tenké plechové směrovky nebudou velkou překážkou.

Komentáře