Příbram hledá obecního bubeníka

PŘÍBRAM – Zlepšit informovanost veřejnosti chce po delší kritice z řad opozice i části veřejnosti příbramská radnice.

Jak se podařilo našim investigativním kolegům zjistit, radnice připravuje výběrové řízení na obecního bubeníka. Ten bude všechna důležitá rozhodnutí, oznámení, vyhlášky a další úřední sdělení pravidelně vybubnovávat na obou největších náměstích v Příbrami – tedy TGM a 17. listopadu. S jeho umístěním prý počítaly už původní projekty revitalizace obou ploch. „Po staletí tento způsob fungoval nejen v našich krajích a je tedy prověřený a proto se ho radnice rozhodla tento způsob komunikace s veřejností obnovit,“ uvedl náš dobře informovaný zdroj přímo z nitra příbramské radnice.

Původně mělo být místo obecního bubeníka obsazeno bez vypsání výběrového řízení a radnice prý oslovila renomované odborníky, jako jsou David Koller, Phil Collins nebo Ringo Starr, ale jednání se prý nevyvíjela podle představ vedení města a tak dostanou šanci místní bubeníci.

Pokud se tento krok osvědčí, chystá město další změny ve formě komunikace. Asi tou nevýraznější by měl být nákup obecního žebřiňáku, vozembouchu a medvěda. S nimi by se pak za zvuku kapely chodilo po městě, po vzoru starých cirkusů nebo kočovných divadel, a vyhlašovaly by se tak větší, především kulturní akce, jako například městské slavnosti, volby nebo zasedání zastupitelstva. „Menší problém je zatím v tom, kdo by ale do hlásné trouby tyto akce vyhlašoval. Zájem o vyvolávání na veřejných prostranstvích totiž mají všichni současní zastupitelé a tak se nejspíše budou muset pravidelně střídat, aby se dostalo na každého,“ popisuje náš zdroj drobnější zádrhel celého nápadu.

Jediné, co by obecní bubeník ani obecní procesí nevyvolávalo, by měly být prodeje obecního majetku. Ty se prý od 1. dubna letošního roku budou bez výjimky vyvěšovat pouze na AUKRO.CZ! Ušetří se jak za obálky, tak stromy na výrobu papíru.

Komentáře