Přechod pro chodce v Březnické ulici u Nového rybníka má nové osvětlení

PŘÍBRAM – Přechod pro chodce v Březnické ulici u areálu Nového rybníka je zase o něco bezpečnější, byl podle návrhu Dopravní komise nově osvětlen. Problematika špatně osvětlených přechodů se v minulém roce několikráte řešila na zastupitelstvu a přislíbilo se, že se každý rok podle návrhu dopravní komise osvětlí ty nejhorší. 

Na zastupitelstvu při jednání o osvětlení přechodů většina zastupitelů shodla, že je třeba na těch nejhorších přechodech zlepšit jejich osvětlení a zvýšit tím bezpečnost chodců. Na základě toho tuto problematiku projednala dopravní komise a vybrala dvacet přechodů, které by si zasloužily lepší osvětlení. Nakonec radě města v únoru minulého roku doporučila pět. 

přechod pro chodce v Březnické ulici má nové osvětlení

„Dopravní komise v únoru 2020 pro vedení města vytipovala pět nejnebezpečnějších přechodů. Jedná se lokality Školní ulice, přechod u Oxygenu, Březnická ulice přechod u Nového rybníku za viaduktem, Edvarda Beneše, Husova ulice přechod u Kauflandu a Hornických učňů přechod u obchodu,“ uvedl k návrhu dopravní komise její předseda a zastupitel Václav Švenda.

Teď se tedy povedlo osvětlit první přechod z již jednou zmíněného seznamu, tedy ten v Březnické ulici nedaleko vstupu do areálu Nového rybníka. Jen je škoda, že to trvalo tak dlouho. Doufejme jen, že se povede ty ostatní zrealizovat dříve a v Příbrami bude na přechodech pro chodce zase o něco bezpečněji.

přechod v Březnické ulici má nové osvětlení

 

Zde jsou videoroeportáže z minulého roku:

 

Komentáře