Pozemky pod sjezdovkou musí Příbram odkoupit, předchozí smlouva není platná

Bývalá sjezdovka na Padáku. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Minulý měsíc radnice oznámila záměr odkoupit pozemky, na kterých leží někdejší sjezdovka na Padáku. Ta už není několik let v provozu a tak svah pomalu zarůstá a jeho oplocení chátrá. Po zveřejnění této informace se objevila další, že město by mělo mít podle smlouvy možnost získat pozemky zdarma.

S touto informací přišel na sociálních sítích bývalý starosta Pavel Pikrt. „Město by mělo pozemky pod lyžařský svahem převzít bezúplatně od Baníku Příbram, je na to dřívější smlouva,“ uvedl v komentáři pod článkem.

Vlastníkem zmíněného pozemku je TJ Baník Příbram. Nicméně podle současného vedení města je tato smlouva neplatná. „Zmíněná smlouva, tedy smlouva o smlouvě budoucí, obsahuje ujednání, že pronajímatel se zavazuje po skončení nájmu prodat nájemci předmět smlouvy za symbolickou částku 1,- Kč. Tento závazek je ze strany města vůči TJ Baník Příbram právně nevynutitelný, protože smlouva postrádá podstatnou náležitost a to termín do kdy se tak má stát,“ sdělila reakci Zpráv Příbram tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Komentáře