Poslední březnový den do Pojistky zavítá písničkář a bývalý disident Jaroslav Hutka

Jaroslav Hutka.

PŘÍBRAM – Příbramská Pojistka se připravuje na nezapomenutelný večer. Tento pátek zavítá do klubu známý folkový bard a bývalý disident Jaroslav Hutka. Hudebník, který je proslulý svými protestsongy Havlíčku, Havle a Náměšť, nabídne široký průřez svých skladeb, které napsal během své dlouhé kariéry.

Pořadatel akce Tony Schejbal je přesvědčen o úspěchu koncertu. „V Pojistce rádi zkoušíme nové věci a rozhodli jsme se, že uspořádáme koncert pro trochu odlišnou cílovku, než je u nás v klubu běžné. Bohužel jsme se na sociálních sítích nesetkali s pouze pozitivními reakcemi. Věřím ale, že se koncert povede stejně dobře, jako tomu bylo v roce 2021, když u nás Jaroslav Hutka hrál naposledy,“ doufá Schejbal.

Jaroslav Hutka je známý jako autor slavných protestsongů a bývalý disident, který strávil 11 let v nedobrovolné emigraci. Ihned po sametové revoluci se vrátil a vystupoval na manifestacích Občanského fóra. Poté, co byl zklamán z polistopadového politického a kulturního vývoje, se stáhl doundergroundu a kritizoval poměry a angažoval se v environmentalistických hnutích. Koncert začíná v osm hodin večer a vstupenky jsou k dispozici i na místě. Přijďte si užít nezapomenutelný večer s Jaroslavem Hutkou v Pojistce v Příbrami.

Komentáře