Poškozený most pod Kaňkou je už uzavřený pro parkující

PŘÍBRAM – O havarijním stavu mostu mezi Kaňkou a Čekalíkovským rybníkem se ví dloulho. Nicméně ještě nedávno na něm parkovala auta. A to i v těsné blízkosti propadu, který byl označený zátarasy. Nyní se most pro vozidla uzavřel úplně.

O jeho uzavření pro vozidla uvažovala radnice od letošního jara. „V brzké době na tomto mostě plánujeme úplný zákaz vjezdu vozidel, která tam nyní parkují. Dojde tam k úpravám, aby na něj mohli aspoň chodci,“ uvedl letos na jaře místostarosta Martin Buršík.

Problémem bylo, že most byl ve správě Středočeského kraje a tak byla záhájena jednání o jeho převodu na město. „Dále se počítá, že bude tento most zdemolován a nahrazen pouze lávkou pro pěší a to v rámci projektu revitalizace Čekalíkovského rybníka,“ doplnila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

 

O špatném či havarijním stavu některých mostů a lávek na území města se v Příbrami mluví už téměř tři roky. Na území města se totiž nachází okolo tří desítek mostů a lávek. Radnice si na všechny nechala zpracovat znalecký posudek, který jen potvrdil to, co se už vědělo, že stav mnoha mostů a lávek není dobrý. „Podle statika jich je 80 % v havarijním nebo nepoužitelném stavu. Primárně se nyní zabýváme mostem ve Špitálské ulici naproti bývalým uhelným skladům, který bude opravován jako jeden z prvních,“ řekl letos v květnu Martin Buršík.

K současnému stavu mostů a lávek mimo jiné vedlo i to, že se jejich kontroly v Příbrami mnoho let neprováděly. Důvodem bylo podle Samostatného oddělení silničního hospodářství, že v minulosti nebylo jednoznačně definováno, kdo má tyto prohlídky zajistit. A tím došlo k situaci, že nebyly zajištěny vůbec. Poslední prohlídka se tak uskutečnila v roce 2002.

Komentáře