Podle jednání krizového štábu nemusí mít veřejnost žádné obavy

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Koncem minulého týdne se konalo jednání krizového štábu ORP Příbram, na kterém se mluvilo o aktuální situaci spojené s válkou na Ukrajině a o migraci lidí prchajících před ruskými okupanty.

Podle vedení města, ale veřejnost nemusí mít žádné obavy. Podle zástupců Policie ČR není v současné době zaznamenáno zhoršení bezpečnosti v souvislosti se zvýšením trestné činnosti ani protiprávního jednání.

Tématem bylo také školství. Mluvilo se o možnosti jednotlivých škol v souvislosti s možným přijímáním ukrajinských dětí. Ministerstvo školství zveřejnilo 3. března pro tento případ metodiku. „Tato metodika doporučuje postup, při kterém je velký důraz kladen na aklimatizaci v rodinném prostředí a adaptaci v organizovaných skupinách. Teprve poté by měl následovat vstup do školského zařízení. Doporučením ministerstva je vytváření homogenních skupin s tím, že přijetí do škol bude pravděpodobně probíhat v souvislosti se zápisy,“ přiblížila informace místostarostka Zorka Brožíková.

V souvislosti  s Putinovými výhrůžkami o možném použití jaderných zbraní se proto na jednání krizového štábu hovořilo o jaderné bezpečnosti a možnostech ochrany. „Jednání krizového štábu byli přítomni také zástupci Hasičského záchranného sboru a Státního ústavu jaderné, chemické a biologické ochrany. Dle vyjádření zástupců těchto organizací není v současné době důvod k panice či vyvolání pocitu strachu,“ dodal po jednání starosta Jan Konvalinka.

Komentáře