Po letech čekání konečně začínají opravy lávek a mostů v Příbrami

Lávka přes Příbramský potok na Flusárně. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Už delší dobu trápí příbramskou veřejnost několik uzavřených lávek přes Příbramský potok. Díky tomu se například lidé ze sídliště poměrně komplikovaně dostávají do nového Parku Valle di Ledro u Čekalíkovského rybníka. O neutěšeném stavu příbramských lávek a mostů se ví od roku 2018.

Veřejnost proto zajímá, kdy město začne s jejich opravou. V případě lávek jde o tři, ve Špitálské ulici, Na Flusárně a u zmiňovaného Čekalíkovského rybníka. „Lávku ve Špitálské už máme vysoutěženou, opravovat ji bude firma Strabag a práce začnou bez odkladu. V případě lávek u Flusárny a Čekalíkovského rybníku probíhá opakované výběrové řízení v jednom balíčku. Do něj patří také lávka u Koloniálu na Rynečku,“ prozradil místostarosta Vladimír Karpíšek.

Opravy se dočká také lávka přes Příbramský potok na Rynečku.

Lávka u Koloniálu na Rynečku je totiž de facto od podzimu 2019 v provizorním stavu. Na jaře 2020 měla být nahrazena novou, ale kvůli covidu k této realizaci nedošlo.  „Ve středu byla ukončena lhůta pro podání dotazů. Výběrové řízení tedy probíhá a věřím, že budeme mít velmi brzy vysoutěženého zhotovitele,“ dodal místostarosta.

Pracovat by se také mělo na opravě příbramských mostů. Město už má vybraného dodavatele na opravu mostu přes Litavku v ulici Pod Kovárnami na Březových Horách. Opravu bude provádět také firma Strabag a podle příslibu Vladimíra Karpíška by práce měly začít bez odkladu.

V minulém volebním období se také hodně mluvilo o velmi špatném stavu mostu přes Příbramský potok na Rynečku. „Ten máme v plánu investic na příští rok, nicméně samotná realizace závisí na přeložce sítí elektřiny a plynu. Proto je možné, že realizace proběhne až v roce 2025, záleží na majiteli sítí, jakmile bude připraven, ihned začneme,“ řekl závěrem místostarosta Karpíšek.

Most na Rynečku.

 

Komentáře