O víkendu vyražte s dětmi na komentovanou vycházku do Brd. Odhalí tajemství vody

BRDY/KOZIČÍN – Voda je v posledních letech téma, o kterém se více a více mluví. Není divu, vždyť ještě loni jsme čelili poměrně velkému suchu, také mnoho obcí a měst řeší v posledních letech nedostatek vody především v letním měsících. A právě vodě se bude věnovat sobotní komentovaná vycházka do CHKO Brdy.

Malé turisty a jejich doprovod čeká výprava s Janou Fischerovou z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR za „mokrými Brdy“. Trasa komentované vycházky povede okolo hájovny na Slanině k lesním tůním. Mladí badatelé se podívají, co zajímavého ve vodě žije. Suťovým svahem se bude pokračovat na rozcestí „nad Slaninou“. Mezi balvany se dozví, kde se tady vzaly a co o Brdech mohou prozradit. Cestou k Orlovu si výletníci prohlédnou les a dozví se, kde všude se v něm drží voda.

Sraz účastníků je 11.45 u turistického přístřešku v Kozičíně, od které se vydají na zhruba čtyřkilometrovou vycházku se zakončením okolo 15. hodiny v Orlově.  Pořadatelé doporučují zabalit s sebou do batohu holínky nebo náhradní oblečení a obuv, kladívko, aby si zájemci mohli zkusit rozbít kameny, ochranné brýle (stačí i sluneční) a samozřejmě svačinku. K přepravě do Kozičína a z Orlova je možné využít turistickou linku MHD 5B. Jízdní řád je k dispozici zde.

Komentovaná vycházka se koná v sobotu 31. července a je zdarma, ale její trasa není vhodná pro kočárky.

Komentáře