O víkendu bude na silnicích více policistů

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – S koncem roku roste tradičně i hustota silničního provozu a proto policie připravila na poslední prázdninový víkend bezpečnostní akci. 

„Policisté se zaměří na dodržování stanovené rychlosti, na používání bezpečnostních pásů i zádržných systémů, na telefonování za jízdy, technický stav vozidel a na kontrolu předepsaných dokladů,“ řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

S příchodem září se policie také zaměří na bezpečnost silničního provozu u příbramských základních škol. Děti jsou po dvouměsíčním volnu méně obezřetné a plné zážitků z prázdnin. Chvíli jim trvá, než si zvyknout na změnu denního režimu. Navíc prvňáčky čeká úplně něco nového, a nejen je, i jejich rodiče. Než své ratolesti pošlou samotné do školy, je nutné s nimi trasu, která by měla být co nejkratší, ale také nejbezpečnější, několikrát projít. „Je vhodné jim také trpělivě znovu vše vysvětlovat a procvičovat. Během několika prvních týdnů, někdy i měsíců, je lepší děti do školy vodit nebo je alespoň svěřit sourozencům či starším spolužákům,“ dodala policejní mluvčí.

Komentáře