Nemáte parkovací místo? Udělejte to jako úředníci, zaberte si ho!

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Nedostatek parkovacích míst je v Příbrami problém, byl jedním z hlavních témat komunálních voleb a asi se taky jen tak nevyřeší. Sice vznikají nová parkovací místa, ale naproti tomu se zase jiné lokality zpoplatňují a ve výsledku stále není kde moc zaparkovat. Nicméně někteří filutové a mezi nimi i úředníci města přišli s jednoduchým řešením, prostě si parkovací místo zaberou a hotovo! Ba co víc, nikdo, ani městská policie, tento nepovolený zábor veřejného prostranství neřeší.

Jedním z takových vykuků a samozvaných držitelů parkovacího místa je například vedoucí stavebního úřadu Přemek Bartoš, který si pravidelně místo před svým domem zabírá dvěma popelnicemi a chraň bůh, když mu je dá někdo stranou a dovolí tam zaparkovat…  Pravda, spousta lidí je navíc ještě tak zblblá, že místo, aby ty popelnice dala pryč a v klidu zaparkovala, tak raději krouží s autem kolem, dokud nenajdou klasicky volné místo.  A nutno podotknout, že s takovýmto „zlepšovákem“ není Bartoš v okolí Komenského náměstí a ulic Smetanova nebo Jungmannova v Příbrami III sám.  Tak se ptám, když může on a další, proč by tohle nemohli dělat třeba lidé na sídlišti? A co s tím dělá městská policie?

V jedné části města si lidé svévolně zabírají parkovací místa před svými domy, protože si zkrátka myslí, že na to mají nárok a v jiných se rozdávají pokuty za to, když auto stojí z části na trávě? Není náhodou obojí stejný přestupek?

Není to tak dávno, co na jednom ze zasedání zastupitelstva se probírala vyhláška o pohybu psů po městě. Tehdy zastupitel za ANO František Hauser řekl, že u vyhlášek je obecně problém, že je lidé moc nedodržují. O pár měsíců později toto tvrzení zopakoval na jedné z tiskových konferencí i starosta Jan Konvalinka. Nicméně otázka zní: Jak chce město, aby lidé dodržovali nějaká pravidla, když je nedodržují ani jejich úředníci?

Radek Ctibor

Jungmannova ulice
Smetanova ulice.

Komentáře