Někteří obyvatelé ubytoven Pod Čertovým pahorkem obtěžují lidi bydlící v okolí

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Ubytovny Pod Čertovým pahorkem, respektive někteří jejich obyvatelé, obtěžují svým chování lidi bydlící v této části města. Není to poprvé, co se tento problém v této lokalitě řeší. Starosta města se proto sešel jak s občany této lokality, tak s majitelem a provozovatelem zmíněných ubytovacích zařízení.

Ubytoven je v Příbrami a to především na sídlišti několik, ovšem nejvíce kritizované jsou domy v lokalitě Pod Čertovým pahorkem. „S určitou pravidelností se setkáváme se stížnostmi obyvatel žijících v sousedství zmiňovaných ubytoven. Jde o stížnosti na rušení klidu, nepořádek v okolí, poškozování majetku, vulgární nadávky, zkrátka pro tyto občany jde o nekomfortní bydlení v souvislosti s výskytem některých problémových osob z ubytoven,“ připomněl Jan Konvalinka.

Na městský úřad také dorazil dopis sepsaný obyvateli ubytoven, v němž se vyjadřují v tom smyslu, že uvedené problémy tvoří pouze skupina ubytovaných, ostatní že jsou slušní pracující lidé. „Chápu, že pro mnohé je bydlení na ubytovnách jedinou možností, jak řešit svoji aktuální situaci. Ovšem není možné, aby obyvatelé ubytoven, i kdyby jich bylo pár, omezovali občany celé lokality. Je třeba, aby sami obyvatelé ubytoven měli za cíl nežádoucí chování omezit. Z tohoto důvodu jsme se sešli také s provozovatelem celého zařízení, se kterým jsme řešili režimová opatření vedoucí k eliminaci nežádoucího chování některých ubytovaných. Věřím, že se situace zklidní, nicméně pokud se tak nestane, jsme připraveni ze strany města přikročit k razantnějším krokům,“ dodal Konvalinka s tím, že pro zklidnění celé situace je v dané lokalitě zvýšený dohled Městské policie Příbram a Policie ČR.

Komentáře