Některé školky vstup na otisk prstu mít nemohou

MŠ Kličkova vila

PŘÍBRAM – Letos by se téměř všechny příbramské mateřské školy měly dočkat úpravy vstupu na otisk prstu rodičů. Ovšem u některých budov toto opatření nelze použít. Z technických důvodů není možné zavést toto opatření do dvou mateřských škol Kličkova vila a Rybička. Zavedení systému také odmítla waldorfská škola.

Radnice si od instalace čtečky otisků prstů slibuje především usnadnění práce učitelek, které nebudou muset kontrolovat každého rodiče, který chce vstoupit do budovy. Docílí se tím vyššího zabezpečení, ale i toho, že děti nebudou ve třídách rušeny opakovanou zvukovou signalizací domovního telefonu či zvonku.

Vstup na otisk prstu nebude ale instalovaný například do MŠ Kličkova vila. Pro ní je totiž  videozvonek z důvodu prostorového uspořádání výhodnější. Systém zabezpečení otevírání pomocí videozvonku je z hlediska dispozičního řešení školky v Kličkově vile bezpečnější a tudíž nejlepším řešením a to jak pro učitelky, tak i rodiče.  „Naše školka není pavilonového typu a je tedy, mimo ředitelny a kuchyně, po vstupu dovnitř celá volně přístupná. V případě otevírání pomocí otisku prstu by se nám bez našeho vědomí mohl kdokoli, kdo takto vejde do školky, pohybovat po jejích prostorách. Zároveň také díky videozvonku vidíme, kdo právě do školky přichází. Tím lze předejít modelové situaci, kdy rodič přivede dítě do šatny, kde ho ale samotné ponechá a odchází. O přítomnosti dítěte v šatně tak víme, a jsme schopni zabránit případu, že takové dítě se rozhodne do třídy samo nepřijít, ale například odejít z budovy,“ vysvětluje důvod neoužití vstupu naotisk prstu jedna z učitelek Marta Mansfeldová. 

Komentáře