Lidé na sociálních sítích diskutují o cenách za loďky na Nováku

Areál Nový rybník v Příbrami.

PŘÍBRAM – Koncem června byla na koupališti Nový rybník uvedená do provozu půjčovna sportovního vybavení. Nabízí například šlapadla, loďky nebo paddleboardy.

Nový rybník nabízí nově možnost zapůjčení za poplatek různého sportovního vybavení. V nabídce jsou paddleboardy, šlapadla a loďky. Pro lenošení na břehu si lze zapůjčit lehátko. Půjčovna je v provozu za hezkého počasí ve všední dny od 11 do 20 hodin a o víkendu od 10 do 20 hodin.

Nicméně na Facebooku se v posledních dne diskutuje právě o cenách půjčovného. Části diskutujících přijde částka 80 korun za půl hodiny či 150 korun za hodinu vysoká. Jejich oponenti pak namítají, že nic není zadarmo, nebo že v Praze stojí půjčené šlapadla podstatně více. Ovšem právě v druhém případě, je otázka, do jaké míry jde o pádný argument, neboť by se dalo v jiných případech namítat, že v některých venkovských hospodách je levnější pivo a tak by ho měly ty příbramské také zlevnit… Nicméně je faktem, že pokud někomu přijde cena za půjčení nepřiměřená, nikdo ho nenutí k tomu, aby si plavidlo půjčoval. Kompletní ceník vybavení a atrakcí je k dispozici na webu Sportovních zařízení města Příbram.

S hezkým počasím, přichází do areálu čím dál více lidí. Vedení SZM apeluje na návštěvníky, aby nezapomínali na pořádek. „V areálu je nyní dostatek odpadkových košů a navíc jsou v areálu i místa vyhrazená pro kuřáky, ačkoli je areál nekuřácký,“ říká ředitel SZM Jan Slaba. Vyhrazená místa pro kuřáky jsou pod mini campem, za občerstvením nebo dole u vstupu od viaduktu.

Komentáře