Nedostatek materiálu Dobříš vyřešila, ale i tak je rekonstrukce Pražské ve skluzu

Foto: město Dobříš

DOBŘÍŠ – Nedostatek materiálu na rekonstrukci Pražské ulice se podařilo městu částečně vyřešit. Nicméně s některými problémy se stavba potýká dál. Nicméně práce mohou pokračovat.

Stavební firma, která opravu hlavního silničního průtahu Dobříši provádí, se před několika týdny potýkala s nedostatkem materiálu v podobně žulových obrub. Podle informací, které nám poskytl místostarosta Tomáš Vokurka, se ale tento problém podařilo vyřešit. „Žulové obruby na silnici se podařilo sehnat, ale stále nám chybí ty menší k parkovacím stáním, tedy aspoň taková byla situace při posledním kontrolním dni, než jsem odjel na dovolenou,“ sdělil dobříšský místostarosta, jehož náš dotaz zastihl uprostřed dovolené.

Podle jeho slov by také mělo dojít v těchto dnech k vyřešení problému s nedostatkem potřebné žulové mozaiky na chodníky. „Dorazily vzorky, ze kterých si měla projektantka vybrat ty, které se budou moci použít,“ konstatoval Tomáš Vokurka.

Přestože se stavení firmě a potažmo i městu jako investorovi stavby podařilo některé problémy s nedostatkem materiálu vyřešit, i tak je stavba ve skluzu. „Pro nás je důležité, aby se mohl začít pokládat asfalt, ostatní práce, jako například práce na chodnících mohou nějaký týden počkat. Je to sice i tak nepříjemnost, ale dá se vydržet, nicméně především potřebujeme mít hotový povrch Pražské ulice,“ vysvětlil na závěr hlavní priority stavby v těchto dnech Tomáš Vokurka.

Komentáře