Nedodělané bistro na Nováku může město řešit smírem

Stavba bistra v areálu Nového rybníku je v několikaměsíčním skluzu.

PŘÍBRAM – O tom, že stavba budovy bistra na Novém rybníku i rekonstrukce Junior klubu jsou ve skluzu, se mluví už delší dobu. Město proto chtělo, podle informací, které zazněly v létě v médiích, celou věc řešit pomocí právníků. Pokuta ale zřejmě nakonec uplatněná nebude.

Podle informací, které starosta města Jindřich Vařeka sdělil na zářijové tiskové konferenci, se zřejmě celá záležitost ohledně stavby bistra bude řešit smírem obou smluvních stran. „Právní kancelář navrhla dohodu o smírném řešení, protože se obě strany dopustily chyb. Z naší strany nebyl projekt zcela v pořádku, což zavdalo příčinu ke zpoždění ze strany dodavatele stavby,“ uvedl Vařeka s tím, že ale pochybení ze strany města podle právníků není příčinou až tak dlouhého zpoždění dokončení stavby.

Podle radnice je otázkou, zda je rozumné se soudit a možná i několik let, nebo věc řešit smírem. Úskalím ale může být, že součástí dohody je podmínka, termínu dokončení do konce září. Což se evidentně nemohlo povést. Ovšem jak celá věc nakonec dopadne je ve hvězdách, protože podle našich informací se řešením ještě rada města nezabývala.

Komentáře