Nad budoucností letního kina se stále vznáší otazník

PŘÍBRAM – Třetí a zatím poslední promítání v letním kině se uskutečnilo v sobotu 25. srpna, kdy se promítal animovaný film Úžasňákovi 2.

Na film přišlo zhruba 300 diváků. Účast byla slabší než posledně, kdy přišlo okolo 500 diváků. Na vině bylo počasí a také to, že stejný film mohli diváci shlédnout hned druhý den v kamenném kině a to ve 3D technologii.

Za celou letní sezonu tak proběhly celkem tři promítání, které mají být směrodatné pro další budoucnost letního kina v Příbrami. Pojďme to tedy shrnout. Na první promítání v červnu, bylo opravdu chladné počasí a přišlo zhruba 200 diváků, při druhém promítání panovala vedra  a návštěvnost byla okolo 500 diváků a na třetí promítání možná z důvodů, které jsme již uvedli, přišlo přibližně 300 diváků.

 

Jen těžko se tedy z těchto tří pokusných promítání může udělat nějaký seriózní závěr, jak by bylo letní kino navštěvováno. To si myslí i většina diváků, kterých jsme se na posledním promítání zeptali. Pro seriozní posouzení by podle diváků muselo promítání probíhat nejméně celé prázdniny o víkendech, s tím, že by kamenné kino mělo prázdniny. Pak by to mělo vypovídající hodnotu pro posouzení, zda pro letní kino pořídit či nepořídit nákladnou digitální technologii. A tak na budoucnosti letního kina leží dál velký otazník.

Tuto otázku si zřejmě bude muset položit až nové vedení města, které vzejde z říjnových komunálních voleb.

Zde se můžete podívat na naše reportáže z prvního a druhého promítání v letním kině:

Komentáře