Na sv. Martina bude areál Nového rybníku patřit opět vínu

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM  – Areál Nový rybník bude epicentrem vínného dění, když na svátek sv. Martina bude hostit již třetí ročník akce Svatomartinská vína na Nováku. Tato slavnostní událost, zahájená v 11:11, přiláká nadšence vína a gurmány k ochutnávce skvělých vín a lahodných husích specialit, vše v doprovodu živé hudby.

Lahev vína v každém koutě

Akce Svatomartinská vína na Nováku nenabízí pouze výběr lahvových vín, ale také zvýrazňuje chutě Svatomartinských a mladých vín, přičemž husí speciality nadchly chuťové buňky návštěvníků.

Program tradičně začne v přesně 11 hodin a 11 minut. Jednotliví vinaři, mezi nimiž nechybí jména jako Vinařství Žůrek, Vinařství Krist, Vinařství Štěpánek, Vinařství Sing Wine, Vinařství Rauš a Vinařství Zapletal, se představí s bohatými portfolii svých vín. Na hladší průběh akce dohlíží SeZaM bistro, které připraví širokou nabídku husích specialit a pochoutek jako husí stehno s variací zelí a knedlíků, kachní prso na salátku z čočky beluga, burger s trhaným kachním masem a samozřejmě svatomartinské rohlíčky.

Návštěvníci si mohou pochutnat na těchto lahůdkách ve vyhřívaném stanu, který bude umístěn na terase u SeZaM bistra, kde bude možné i rezervovat menu na tel. 601 126 949.

Vína a hudba – Harmonie ve sklenici

Od 14:00 hodin se vinaři sejdou, aby diskutovali o letošní úrodě vína, což předchází odpolednímu hudebnímu programu. Harmonickou atmosféru celým odpolednem dodává paní Dana Jará na harmoniku a pan Václav Mareš na bicí. Příbramská skupina Roofers pak vystoupí od 15:15 do 17:00 a nadchne posluchače svým hudebním uměním.

Kouzlo pod otevřeným nebem

Večer bude věnován kouzlu pohádek, které se od 17:00 budou promítat na kamenném podium. Ke konci dne dorazí lampionový průvod pořádaný Spolkem Prokop, který zahájí akci „Putování se světýlky za sv. Martinem“.

Předpokládaný konec akce bude stanoven na večerní hodiny, což bude záviset na náladě návštěvníků, kteří si akci plnou vína, jídla a zábavy evidentně užijí.

Šance na výhru

Vstup na košt bude stát 50 Kč za osobu, s vratnou zálohou 150 Kč na pohárek, což znamená, že zakoupené vstupenky budou slosovatelné. Výhra bude lákavá – poukázka do privátní Sauny Nový rybník pro 2 osoby na 2 hodiny včetně jedné lahve vína.

Třetí ročník akce Svatomartinská vína na Nováku na Novém rybníku v Příbrami se ukazuje jako ideální místo pro setkání milovníků vína, gastronomie a hudby. Tato oslava tradičního Svatomartinského je určitě stále jedním z vrcholů podzimního kalendáře města.

Reportáž z loňského ročníku:

 

Komentáře