Na Mikuláše se na Novák zřejmě všichni zájemci nedostanou. Počet účastníku bude omezený

PŘÍBRAM – Na letošní ročník Čertovského Nováku, bude kvůli protiepidemickým opatřením omezen počet návštěvníků. Vstupenky se budou prodávat od 22. 11. na vrátnici Zimního stadionu Příbram, každý den v čase od 10 do 18 hodin. Na místě, v den konání akce, budou lístky k dispozici pouze v tom případě, že se v předprodeji všechny neprodají.

Vstup na Pekelně čertovský Novák je zpoplatněn částkou 50 korun za dospělého, zlevněné vstupné je přichystané pro děti, seniory a zdravotně postižené, a to 30 Kč. Předchozí ročníky se doposud konaly bez vstupného a jejich návštěvnost se pohybovala mezi 3500 – 4000 osob. Jedním z důvodů zpoplatnění akce je ekonomická udržitelnost, druhým jsou mimořádná protiepidemická opatření. “S ohledem na návštěvnost předchozích ročníků a omezený počet vstupenek na ročník letošní, všem vřele doporučuji, koupit si lístek včas. Může se totiž stát, že brzy nebudou,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram (SZM). Pokud se akce s ohledem na epidemickou situaci konat nebude, vstupné bude, oproti zakoupenému lístku, vraceno v plné výši.

Pekelně Čertovský Novák se bude za předpokladu příznivého vývoje pandemie konat v pátek 3. prosince od 15:30 do 18:30 v areálu  Nový rybník.

Program letošního ročníku oblíbené a hojně navštěvované akce Čertovský Novák je i letos velmi pestrý a bohatý. Kromě tradičních čertů, Mikuláše a andělů, dorazí také kníže pekel Lucifer v pekelném kočáře s průvodem Krampus čertů. Ti se objeví u hlavního podia ještě před slavnostním rozsvícením vánočního stromu a závěrečným, velkolepým, ohňostrojem. Pokud byly děti hodné, mohou se těšit na mikulášskou nadílku, chybět nebude program na podiu, tvořivé dílny, vánoční trh, fotokoutky, betlém, peklo s gulášem a opékání buřtů.

Současná protiepidemická opatření:

V současné době platí kromě omezeného počtu návštěvníků také povinnost splnění podmínek OTN s tím, že PCR testy se budou od pondělí 22. 11. 2021 uznávat pouze osobám do 18 let a osobám, které se nemohou ze zdravotních důvodu nechat očkovat (doloží záznamem v ISIN). Antigenní a samotesty se neuznávají. Ostatní dospělí budou mít vstup na akce povolen pouze s očkováním, nebo s potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19. Tyto podmínky se netýkají dětí do 12 let.  Zároveň jsou všichni účastníci povinni mít na akci nasazený respirátor, a to všude tam, kde nelze dodržet rozestupy alespoň 1,5 m. tato podmínka se netýká dětí do 6 let. Organizátor nezaručuje, že do doby konání akce se podmínky nezmění a vyhrazuje si tak právo na změnu programu či zrušení akce.

 

Miroslava Poláková,

tisková mluvčí SZM Příbram

Komentáře