Materiální sbírka pro lidi z Ukrajiny pokračuje

Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Město v pondělí 28. února vyhlásilo materiální sbírku na pomoc Ukrajině. Do sběrného místa denně přicházejí desítky lidí.

Pomoc je rozdělená do dvou oblastí. Jedna se přímo týka lidí z Ukrajiny, především to jsou matky s dětmi, kteří přišli z okupované Ukrajiny na Příbramsko a druhá je pak materiální pomoc mířící přímo na Ukrajinu. V případě lidí, kteří dorazili do Příbrami a okolí je nutné zajistit jídlo, ubytování a jeho vybavení. Veřejná materiální sbírka probíhá v hale v ulici K Podlesí. Po roztřídění pak věci zamíří přímo na Ukrajinu a část bude poskytnuta přicházejícím ukrajinským rodinám.

Koordinátoři ze sběrného místa prosí, aby byly darované věci v použitelném stavu, aby se z něj nestával provizorní „sběrný dvůr“. Další prosbou je, aby věci byly pokud možno rozdělené, aby bylo například zvlášť zabalené dětské, zvlášť dospělé oblečení, nebo aby nebyly potraviny smíchané s léky.

Vlna solidarity, která se na Příbramsku vzedmula, je obrovská. Pomoc přichází od soukromých osob, kolektivů, firem a také od okolních obecních úřadů. „Velice nás těší odezva na všechny naše výzvy, ať už jde o možnosti ubytování, sběr potřebných věcí pro Ukrajinu či nabídky dobrovolnické pomoci. Do pomoci se zapojují také malé i velké firmy, které řeší ubytování rodinných příslušníků svých ukrajinských zaměstnanců, dělají sbírky nebo poskytují produkty ze svých výrobních programů. Příkladem pomoci může být nabídka firem Kovohutě Příbram nebo Kamýk Daunen, která poskytla množství péřových pokrývek a polštářů, které jsou aktuálně potřeba pro ubytovávané rodin,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Aktuálně potřebné věci

– Hygienické potřeby pro muže a ženy – sprchové gely, zubní pasty, kartáčky,
   deodoranty, šampony…
– Plenky a vlhčené ubrousky
– Kojenecká výživa – Sunar a dětské mléko
– Oblečení – teplé ponožky, termoprádlo, čepice, rukavice
– Dětské oblečení – teplé
– Zdravotnický materiál
– Jídlo – trvanlivé, instantní polévky, přesnídávky nebo jídlo v konzervách, balíky
   vod
– Peřiny a povlečení
– Powerbanky, nabité mobily a pevné bedny na uskladnění darovaných věcí

Vše v použitelném stavu, vyprané a ideálně roztříděné (oblečení dle velikosti)

Komentáře