Dej si s námi Kolečko pro Ukrajinu, vyzývají lidi známí sportovci z Dobříše

Jan Tománek Foto: archiv J. Tománka

Kolečko pro Ukrajinu je akce, která vznikla doslova během několika málo hodin. Jejím iniciátorem je vrcholový sportovec Jan Tománek, kterému s nadšením v realizaci této charitativní akce pomáhají trenéři z MFK a HC Dobříš i tým MAS Brdy-Vltava.

Sportovně-charitativní akce s názvem se uskuteční už v neděli 6. března od 10 do 12 hodin na stadionu MFK Dobříš. Zváni jsou všichni, kteří chtějí přispět na Ukrajinu, pomoci tam kde je třeba a vyjádřit podporu všem Ukrajincům.

Podle slov jejího hlavního organizátora Jana Tománka není žádný závod. Cílem akce je spojit co nejvíce lidí a díky pohybu vybrat co největší finanční prostředky na pomoc Ukrajině. Přijít mohou děti i dospělí, sportovci i nesportovci.

Účastníci na místě zaplatí startovné ve výši 100 Kč, čímž přispějí do sbírky MAS Brdy-Vltava na pomoc lidem zasaženým válkou. Pak podle svého mohou uběhnout nebo ujít jeden okruh na dobříšském fotbalovém stadionu V Lipkách.

S myšlenkou na uspořádání sportovní akce pro Ukrajinu přišel Honza Tománek. I jeho totiž situace na Ukrajině silně zasáhla. „Současná válečná situace mě velmi zasáhla. Během posledních dnů jsem vnímal pocity zmaru a absurdity zvláště v momentě, když jsem se vracel ze soustředění. Přišel jsem si hloupě, když jsem si uvědomil, že v podstatě žiji v ideálním sportovním světě, a jen v několik set kilometrů vzdálené Ukrajině bojují lidé o život a svobodu. Přemýšlel jsem o tom, jak bych mohl pomoci,“ řekl Honza a dodal, že se svým nápadem oslovil několik lidí a místních organizací a během několika hodin byla akce připravena pomoci.

Akce může podle vyjádření všech jejích organizátorů přinést nejen značné finanční prostředky pro lidi, kteří je potřebují, ale může se stát akcí, které spojí mnoho lidí pro dobrou věc. „Věřím, že se v neděli uvidíme na startu,“ těší se na všechny účastníky Honza, který bude po celou dobu konání akce na místě samozřejmě přítomen osobně, stejně jako ostatní.

Komentáře