Letošní policejně bezpečnostní akce Safety Days se zaměří na cyklisty

ČR/PŘÍBRAMSKO – Česká republika se i letos připojuje k projektu Safety Days, který se koná od 16. do 22. září. Filozofií projektu je osvěta široké veřejnosti s apelem na nulové úmrtí na silnicích.

Pozornost v rámci týdne bezpečností míří také na cyklisty v rámci kampaně Automaticky #nosimhelmu. „V posledních letech se podstatně zvýšil počet cyklistů všech věkových kategorií. Někteří využívají jízdní kolo jako prostředek ke sportu, relaxaci nebo výletům do přírody. Stále více cyklistů však využívá každý den kolo jako ekologický dopravní prostředek, díky kterému nemusí popojíždět v dlouhých kolonách a řešit problémy s parkováním. Kvůli oblibě a dostupnosti elektrokol se řady cyklistů rozšiřují i o ty, pro které byla dříve limitující jejich fyzická kondice,“ říká policejní komisařka prevence příbramské policie Monika Schindlová.

Obecně platí, že cyklisté jsou v provozu jedni z nejvíce zranitelných účastníků silničního provozu. Při nehodách cyklistů dochází nejčastěji k poranění horních, dolních končetin a hlavy. „Chránit si hlavu nasazenou přilbou by tak mělo být pro každého cyklistu automatické. V loňském roce zemřelo při nehodách 43 cyklistů, svoji hlavu nechránilo v době nehody 31 z nich,“ doplnila Schindlová.

K nulovým úmrtí na silnicích může přispět každý účastník provozu svým zodpovědným přístupem, předvídavostí, rozvahou a především ohleduplností k ostatním účastníkům provozu

Komentáře