Lávka na Rynečku je uzavřená, kontroluje se její stav

Lávka na Rynečku. Foto: Eva Švehlová

PŘÍBRAM – Před více jak rokem nám zaslal do redakce svůj názor na špatný stav lávky přes Příbramský potok na Rynečku jeden z čtenářů. Nyní se lávka začala konečně opravovat. V posledních dnech byl její stav už opravdu tristní.

V současné době lávku chodci využívat nemohou. „Od dnešního rána je uzavřena lávka pro pěší na Rynečku. Důvodem je prověření stávajícího technického stavu,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Ovšem už loni na její špatný stav upozorňovala veřejnost. „Chodíme denně s kočárkem přes dřevěné lávky na Rynečku a čekám, kdy se to s námi propadne. Všude v mediích se dozvídám, jak na Novém rybníku přibude lavička, knihovnička či mrazuvzdorné palmy, ale že se nám rozpadají lávky přes příbramský potok už média a vedení města vůbec nezajímá. Nejvíce poškozené jsou prkna, po kterých se chodí, jsou značně shnilá, na několika místech prasklá. Z některých prken trčí nebezpečně šrouby. Divím se, že tam ještě nebyl nějaký úraz,“ napsal nám do redakce v srpnu loňského roku Aleš K.

Tehdy také vyšlo najevo, že kontroly mostů a lávek se mnoho let neprováděly. „Vzhledem k tomu, že v minulosti nebylo jednoznačně definováno, kdo má tyto prohlídky zajistit, došlo k situaci, že nebyly zajištěny vůbec. Poslední prohlídka se uskutečnila v roce 2002,“ uvedla Simona Žďánská ze Samostatného oddělení silničního hospodářství městského úřadu Příbram. Město už má vytipovaných šest mostů, které prohlédne statik a čeká je případná oprava.

Ovšem ve špatném stavu není jen lávka na Rynečku, poničené jsou i některé další, jako například ta u Flusárny, na které jsou také vylámaná prkna a podobně. Což jen dokládá, že se Příbram v poslední době potýká s poměrně velkou mírou vandalismu.

O stavu lávek v Příbrami jsme před rokem natočili i reportáž. Názor Aleše K. na lávku na Rynečku najde ZDE.

Komentáře