Chlubíme se Novákem a zatím se nám rozpadají lávky přes Příbramský potok

lávka na Rynečku

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

Příbram – Do redakce nám napsal jeden z našich čtenářů Aleš z Příbrami. Chtěl sdělit svůj názor na podle něj zanedbané dřevěné lávky a prvky v našem městě.

„Chodíme denně s kočárkem přes dřevěné lávky na Rynečku a čekám, kdy se to s námi propadne. Všude v mediích se dozvídám, jak na Novém rybníku přibude lavička, knihovnička či mrazuvzdorné palmy, ale, že se nám rozpadají lávky přes příbramský potok už média a vedení města vůbec nezajímá. Nejvíce poškozené jsou prkna (podlaha) po kterých se chodí, jsou značně shnilá, na několika místech prasklá. Z některých prken trčí nebezpečně šrouby. Divím se, že tam ještě nebyl nějaký úraz,“ píše Aleš.

Lávka u Hořejší Obory

Špatný stav je i na podlaze dřevěného altánku u Hořejší Obory, i zde jsou díry a značně shnilá prkna.

Altánek na Hořejší Oboře

„Podobný stav začíná být i u lávky a některých dřevěných prvků na dětském hřišti na Rynečku. Zprohýbaná prkna, sem tam nějaká ta díra. Zvláště tady na dětském hřišti, kde si hrají malé děti, mě to udivuje. Kontrola zřejmě žádná. Přitom by podle mě mnohdy stačilo obnovit ochranný nátěr, aby dřevo nehnilo, či vyměnit sem tam nějaké to poškozené prkénko. Když se to zanedbává, pak se musí dělat zbytečně rozsáhlejší a také pro město nákladnější oprava,“ dále sděluje Aleš.

Dětské hřiště na Rynečku

„Chlubíme se Novákem, jak je hezký a co je tam atrakcí a nových staveb. Ale i ty jsou převážně ze dřeva a pokud se k nim budeme chovat stejně jako například k lávkám a dřevěným prvkům na Rynečku a zanedbávat jejich údržbu, nedopadnou stejně? Přál bych si aby ne,“ uzavírá Aleš z Příbrami

Na základě informací od pana Aleše jsme na místo zašli a udělali pár fotografií. Jak sami vidíte opravu a renovaci by si zmíněné věci určitě zasloužili.

lávka na Flusárně

Oslovili jsme i město Příbram s otázkou jak je to s údržbou dřevěných lávek přes příbramský potok, kdo je má ve správě a zda se neplánuje jejich oprava, hlavně pak zprohýbané a někde i uvolněné prkna po kterých se lávka přechází.

Pavlína Svobodová, tisková mluvčí města Příbram

„Technické služby města Příbram mají situaci (ohledně rozsahu prací nutných k provedení) zmapovanou, město nedávno zadalo vypracování revizních zpráv. Na základě výsledků se následně bude rozhodovat o dalším postupu,“ odpověděla tisková mluvčí města Pavlína Svobodová.

 

 

 

lávka u Horní Obory  

Komentáře