Krásy Íranu odhalí večer přednáška na K-farmě

ŽEŽICE – Dnes večer od 19 hodin se v prostorách K-farmy koná přednáška o krásách a zajímavostech Íránu. Ten bývá neprávem považován za zemi, kde snad zuří válka či projít se po ulici je nanejvýš nebezpečné. Zda je to pravda nebo mýtus, to prozradí dnešní přednáška Vladimíra Váchala.

Společně poznáte, jaký Írán ve skutečnosti je. Kdysi stará Persie je dnes nádhernou zemí s nezměrným kulturním bohatstvím. Stavby, které sahají do naší historie přes více, jak dvě tisíciletí, nejsou ničím ojedinělým, mešity z dob slavných dynastií se tyčí nejen v architektonickém klenotu, kterým je město Esfahán, ale i v mnoha dalších částech této slávou opředené země. Nejkrásnější ale je přístup místních lidí k zahraničním návštěvníkům a jejich nezměrná pohostinnost. Nebojte se poznat Írán a nechte se okouzlit šarmem Íránců, který Vám vyrazí dech.

Pro milovníky přírody pak Írán nabízí vše. Od vysokých hřebenů hor, po rozsáhlé písečné a solné pouště. V perském zálivu se leskne modrá hladina moře a okolí Kaspického moře je zas poseto políčky místních zemědělců. V neposlední řadě je pak třeba připomenout, že Írán není arabská země! Žijí zde převážně Peršané a vězte, že například pravý perský bazar je nejen poklidný a plný rozličného zboží, ale nabízí také jedinečný a pravý náhled do orientu, jak ho známe jen z vyprávění cestovatelů. Akci pořádá Spolek ve čtvrtek.

Komentáře