Kraj schválil investice do středních škol. Peníze půjdou i do Březnice

Budova Středočeského kraje v Praze.

STŘEDNÍ ČECHY – Kraj bude investovat do rozvoje středních škol a školských zařízení jejichž je zřizovatelem. Peníz epůjdou především do vylepšeního vybavení nebo do rekonstrukcí. Krajská rada posuzovala žádosti v celkové výši 2,4 milionu korun.

Peníze tak získá například Vyšší odborná škola a Střední odborná škola Březnice, která chce za 400 000 korun pořídit přívěs za traktor. Ten budou její žáci využívat při výuce v autoškole. Současný vlek používaný při nácviku a závěrečných zkouškách už nevyhovuje z hlediska bezpečnosti silničního provozu.

Žáci SOŠ a SOU Jílové u Prahy se dočkají lepšího prostředí v domově mládeže. Škola chce za 220 000 korun vymalovat ve společných prostorech i v pokojích. Došlo tam totiž k průsaku vody při havárii topení. Kvůli vyššímu zájmu o ubytování je také potřeba vybavit domov mládeže novým nábytkem.

Masarykova obchodní akademie v Rakovníku chce rekonstruovat podlahu v tělocvičně. Ta slouží nejen žákům obchodní akademie, ale i tamní zemědělské školy. Středočeský kraj na rekonstrukci podlahy uvolnil už letos v červenci 1,3 milionu korun. Škola si ze svého fondu investic přidá ještě 200 000 korun.

Integrovaná střední škola technická v Benešově chce za celkovou částku 430 000 korun pořídit zařízení pro kalibraci kamer a radarů na geometrickou jízdní osu vozidla, optický multimetr a přístroje pro základní měření v autoopravárenství.

„Všechny návrhy na použití fondů investic jsou smysluplné. V některých případech, kdy se odstraňují následky havárií nebo se napravuje dlouholeté zanedbání, jsou samozřejmě investice nezbytně nutné. Velmi důležitá je ale i modernizace vybavení, aby žáci, kteří ze školy vycházejí, byli připraveni do praxe. Jsem rád, že se to daří alespoň postupnými kroky,“ konstatoval radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Komentáře