Kraj podpoří investici do kuchyně střední školy v Březnici i do dalších zařízení

STŘEDNÍ ČECHY – Více než jeden milion korun vylepší vybavení v osmi krajských středních školách a školských zařízeních. Krajští radní odsouhlasili jejich žádosti o použití fondů investic. Mezi žadateli jsou tentokrát střední školy, jedna základní umělecká škola a jeden dětský domov.

„Částky se pohybují od několika set tisíc po nižší desítky tisíc korun. Vždy záleží na tom, co je aktuálně potřeba koupit nebo opravit, často jde o náhradu dosluhujícího zařízení, elektroinstalační a jiné odborné práce a podobně,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha.

Nejvyšší částka ze schvalovaných žádostí se tentokrát týká VOŠ a SOŠ Březnice, která potřebuje do školní kuchyně nový konvektomat za 444 000 Kč. Stávající konvektomat je zastaralý a poruchový a špatně se na něj shánějí náhradní díly. Větší porucha by ohrozila chod celé kuchyně, která zajišťuje celodenní stravování pro žáky a personál školy. Díky novému konvektomatu se také sníží spotřeba elektrické energie.

Z dalších škol žádají o použití fondu investic například kladenská ZUŠ Hynka Kubáta, která chce za 110 000 korun koupit interaktivní tabuli s projektorem, SOŠ a SOU Jílové, kde je nutná oprava podlahy v učebně IT a nová přípojka vody v cukrářské dílně a OA Vlašim potřebuje opravit ventily v hlavní kotelně.

Investice do vybavení škol a školských zařízení jsou důležité pro zajištění kvalitního vzdělávání a komfortu pro žáky a pedagogický personál.

Komentáře