Knihovna Jana Drdy bez Informačního centra, nové se buduje

Nově budované informační centrum v Pražské ulici. Foto:Jan Konvalinka

PŘÍBRAM – Po zrušením Informačního centra v Knihovně Jana Drdy se množí dotazy uživatelů ohledně služeb, které toto centrum poskytovalo.Jaké je tedy současná situace v knihovně?

Kopírovací stroj na černobílé i barevné kopie jsme ve středu 2. září přesunuli do Studovny ve druhém patře. Primárně bude sloužit pro potřeby knihovny a kopírování dokumentů knihovny. Neodmítneme ale ani drobné kopírování pro veřejnost. Učíme se i kopírovat přímo z flash disku. V tomto případě musí být dokument ve formátu PDF. Větší množství kopií nemůžeme vytvořit na počkání, ale například do druhého dne.

Knihovna Jana Drdy.

Ve Studovně KJD je také k dispozici Internet pro veřejnost (tak jako byl vždy). Postupně přidáme i další dvě počítačové stanice z původního „íčka“. Sami uživatelé si zde mohou vytisknout své vlastní materiály např. z e-mailu, cloudu, flash disku apod.

Službu kopírování a internetu pro veřejnost poskytuje také naše pobočka Křižák v Čechovské ulici.

Ve Studovně získáte informace o jízdních řádech, autobusů, vlaků a MHD.
Turistické informace, doplňkový prodej turistických suvenýrů a prodej vstupenek (Ticketportal, Divadlo A. Dvořáka Příbram) najdete na Informačním centru na Zámečku.

Do uvolněných prostor po Informačním centru bude v nejbližší době umístěno oddělení zpracování nových knih.

Zdroj : Město Příbram 

Komentáře