Jindřich Vařeka: Přemýšlel jsem o tom, ale na senátora kandidovat nebudu

Foto: MěÚ Příbram

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Bývalý starosta a současný radní města Jindřich Vařeka reaguje na informace o možné kandidatuře na post senátora.

Vzhledem k různým spekulativním článkům, které v poslední době poněkud zbytečně sytily veřejný prostor, považuji za vhodné vyjádřit se dostatečně zřetelně k tématu mé kandidatury do Senátu.

Po uvažování delším, než bych si sám byl přál, jsem dospěl k názoru, že Albrecht z Valdštejna nepostavil svůj palác pro mne. Tím chci říci, že nehodlám kandidovat do Senátu PČR.

Přiznávám bez mučení, že jsem jistou dobu vážně přemýšlel o tom, že bych snad jako senátor České republiky mohl důstojně završit svoji dráhu ve veřejné správě právě tímto způsobem.

Příbram je mé rodné město, mám ho rád, a proto ani dnes nelituji let, které jsem mu věnoval. Jako senátor bych Příbrami byl jistě mohl posloužit znovu, ale po důkladné rozvaze jsem si uvědomil, že vzhledem k mým dalším životním plánům by nebylo rozumné naložit si na svá bedra víc, než mohu unést.

Uvědomuji si, že by se snadno mohlo stát, že Příbram ani v dalším senátním období nedokáže prosadit „svého“ senátora, což by jistě byla škoda. Nicméně, tak nějak jsem dospěl k tomu, že jeden by neměl v životě činit než jen taková rozhodnutí, která se od něj čekají, protože naší největší zodpovědností je koneckonců především náš vlastní život.

Kandidátům do Senátu přeji hodně sil a především pevné odhodlání nenechat se zviklat těmi několika nenávistníky, kteří nedokážou nic jiného, než jen marnit „haty“ svůj vlastní i cizí čas.

Příbramákům přeji, aby měli v senátních volbách šťastnou ruku a zvolili si opravdovou osobnost, která se za ně bude brát, a ne nějakého, duchem a odvahou malého, politického kecala.

Jindřich Vařeka,
Váš bývalý starosta, t.č. na odpočinku

 

Komentáře