Jana Havelková je nominovaná na Cenu hejtmanky

Jana Puklová Havelková. Foto: archiv J. Puklové Havelkové

STŘEDNÍ ČECHY/PŘÍBRAM – Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje letos veřejnost nominovala 36 osobností. Po roční pauze způsobené Covidem-19 letos Středočeský kraj opět vyhlásil anketu Cena hejtmanky. Jde o ocenění určené osobnostem, které jsou něčím mimořádné, vynikají ve svém oboru, vykonaly hrdinský čin nebo například pravidelně pomáhají druhým.

Podmínkou pro účast v soutěži je, že nominovaní se narodili ve Středočeském kraji, žijí v něm nebo je s regionem spjato jejich působení, život, dílo nebo činnost. Ocenění je možné udělit i in memoriam. Mezi nominovanými jsou podnikatelé, vědci, sportovci, osobnosti spojené s kulturou nebo lidé, kteří pomáhají druhým. Zastoupené jsou všechny kategorie, do kterých mohli lidé své nominace posílat. „S každou osobností je spojen silný příběh a já jsem moc ráda, že i díky této anketě se o nich dozvídáme. Ocenění by si zasloužili všichni,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Jednou z nominovaných je předsedkyně spolku Radost Příbramáčkům Jana Puklová Havelková. Za svou charitativní činnost už získala celou řadu ocenění. Jen namátkou připomeňme například cenu Žena regionu Středočeského kraje v roce 2019, či její jmenování Laskavcem roku Nadačním fondem Karla Janečka letos na jaře a podobně.

Veřejnost může pro nominované hlasovat v kategorii Cena veřejnosti. Dále se ocenění uděluje v kategoriích: Hrdinský čin a společenská odpovědnost, Kultura, Sport, Vzdělávání, věda a výzkum, Pracovník veřejného sektoru a Podnikatel / podnikatelka. V nich o výběru oceněného rozhoduje na základě nominací hodnotící komise.

Hlasovat pro jednotlivé kandidáty na Cenu veřejnosti lze na webu Středočeského kraje na základě zpracovaných medailonků ze všech řádně zaslaných nominací na Cenu hejtmanky v ostatních kategoriích. Medailonky i odkaz na hlasování najdete zde. Hlasování potrvá do 10. prosince. Slavnostní vyhlášení výsledků je naplánováno na leden 2022.

Komentáře