Hornické muzeum zve na sobotní Muzejní noc

Foto: Hornické muzeum Příbram

PŘÍBRAM – Máte doma minerál, s jehož určením potřebujete pomoci? Zajímá vás, jaké rostliny rostou „za humny“ na haldách nebo naopak na dalekých Špicberkách? Chcete vědět, jakými zajímavými archeologickými nálezy se může Příbramsko pochlubit? Nebo se jen toužíte ponořit do netradiční večerní atmosféry muzea?

Pokud jste alespoň na jednu z otázek odpověděli kladně, pak přijměte pozvání Hornického muzea Příbram na Muzejní noc, která se uskuteční v sobotu 19. června od 18 do 22 hodin v areálu Ševčinského dolu a dolu Anna. Kromě večerních prohlídek vybraných expozic a podzemních tras budete mít možnost setkat se s muzejními pracovníky, které během běžné návštěvy muzea nepotkáte.

Muzejní historik, geolog, archeolog, botanik, konzervátor a muzejní pedagog přiblíží návštěvníkům svou práci a rádi zodpoví zvídavé dotazy dětí i dospělých. Dále se můžete těšit na voskařské pracoviště s ukázkou svící a litím obětin, na promítání fotografií z cest muzejního botanika nebo na speciální prohlídky hornického domku vedené historikem. V obou areálech bude jezdit důlní vláček a nepřijdete ani o výhled na večerní panorama Březových Hor i širší okolí z 27 metrů vysoké věže šachetní budovy Ševčinského dolu. Detaily o programu a rezervacích naleznete na stránkách www.muzeum-pribram.cz.

Komentáře