Hasiči budou ve Starosedlském Hrádku soutěžit o auto

Foto: archiv SHD Starosedlecký Hrádek

STAROSEDLSKÝ HRÁDEK – Požární sport je jedním z nejrozšířenějších sportů v Čechách. V podstatě každá obec má svoje hasiče, kteří pořádají nejrůznější sportovní klání. Výjimkou není ani Starosedlský Hrádek, kde hasiči fungují od roku 1989.

Tamní memoriál Karla Kluka a Miroslava Lupáče se však ostatním soutěžím přece jenom trochu vymyká. Přesvědčit se můžete na jeho 19. ročníku, který startuje 16. června ve 13 hodin v tamním areálu V Potocích. 

Soutěž s téměř dvacetiletou tradicí je jedinečná především tím, že se běží hned ve třech kategoriích – ženy, muži sport a muži klasika. V poslední jmenované třídě mají týmy neupravenou požární stříkačku a používají klasické hadice, muži sport a ženy pak startují se sportovním vybavením. „Tímto způsobem děláme soutěž už třetím rokem. Chápeme, že některé týmy prostě nemají silnější stroj a v konkurenci sportovních stříkaček by neměly moc šancí. Proto jsme pro ně vytvořili speciální kategorii, kde soutěží pouze mezi sebou a v podstatě každý z nich má šanci vyhrát,“ uvedl starosta místních hasičů Jan Huďa.  

Pořadatelé slibují také zvučná jména na startovní listině. „Snažíme se soutěž dělat na co nejvyšší úrovni, proto jsme rádi, že se jí letos zúčastní i vítěz loňského ročníku Brdské ligy ČHJ Nalžovice. Vyšší konkurence znamená vždycky lepší výkony všech zúčastněných a soutěž je zajímavější také pro diváky. Očekávám, že letos padne i rekord naší dráhy,“ prozradil náměstek starosty SDH Starosedlský Hrádek Václav Smolka. 

Hrádeckým se navíc letos podařilo jako hlavní cenu získat osobní vůz na víkend, takže o motivaci rozhodně nebude nouze. O program po skončení soutěže se hasičům i divákům postará kapela Patex, která bude hlavní hvězdou večerní zábavy pod širým nebem. 

Komentáře