Flusárna podle Kahanu prý „svítí“ a jaká je realita?

Vlevo "osvětelná Flusárna" podle městského zpravodaje Kahan, vpravo realita o půlnoci z 13. na 14. ledna.

PŘÍBRAM – Koncem roku příbramská radnice oznámila, že umístila deset nových lamp veřejného osvětlení v lokalitě na Flusárně. Podle městského zpravodaje Kahan prý dokonce, jak hlásá titulek „Flusárna svítí“… Co na tom, že přiložené foto je z Rynečku, ale budiž. Nicméně jaká je doopravdy realita?

Prý „Flusárna“ podle městského zpravodaje.

Veřejnost se po oznámení o instalaci nových lamp, začala na webu města dotazovat, proč už nad ránem nesvítí. „Nová solární světla na Flusárně byla instalována minulý týden a v současné době probíhá zkušební provoz. V rámci zkušebního provozu jsou světla nastavena na 70 % výkonu, přičemž v tomto režimu a období, kdy je inverze a bezslunné počasí, vydrží svítit maximálně 10 hodin. Vzhledem k automatickému zapnutí osvětlení při setmění tedy nevydrží svítit až do ranních hodin,“ uvedl v odpovědi na městském webu k problému těsně před Vánoci starosta Jan Konvalinka.

Nicméně nyní je realita taková, že pro jistotu lampy podél parkoviště na Flusárně nyní nesvítí vůbec a podél Nového rybníka sice svítí, ale rozhodně ne na 70% výkonu. Zřejmě si holt veřejnost musí zvyknout na fakt, že stejně jako Junior a další projekty i tento bude třeba ještě „dotáhnout“, jak má ostatně radnice ve svém volebním programu.

Veřejné osvětlení nyní na Flusárně.
A u Nového rybníka, podle radnice svítí na 70% výkonu.

Jen pro ilustraci, snímky z Flusárny byly pořízené okolo půlnoci z 13. na 14. ledna a pro srovnání přikládáme snímky osvětlení i z ulic Mixova a Smetanova, pořízené ve stejnou dobu  krátce po půlnoci.

Veřejné osvětlení okolo půlnoci ve Smetanově ulici.
Veřejné osvětlení okolo půlnoci v Mixově ulici.

Komentáře