Dopravní omezení u Václavského náměstí zůstane, kvůli kanalizaci

PŘÍBRAM – Dopravní omezení zavedená v okolí stavby po třech zbouraných domech v horní části Václavského náměstí zůstává. Důvodem je, že se v těchto dnech má začít s napojením plánovaných nových staveb na kanalizaci. Nicméně víc jak dva měsíce dopravní omezení komplikuje život lidem v této části města zbytečně, protože se na stavbě nedělo vůbec nic.

Už do začátku srpna není možné projet z Hornického náměstí či Mariánského údolí do Dlouhé ulice a na Václavské náměstí. Důvodem je dopravní omezení kvůli stavbě v horní části náměstí. Ovšem stavební ruch v místě panoval jen v srpnu, kdy se bouraly tři původní domy a pak utichl. Zhruba dva měsíce se na místě neděje vůbec nic, i stavební stroje zmizely. Nicméně omezení zůstalo a tak se ho lidé, především řidiči postupem času naučili ignorovat.

Zeptali jsme se vedení města, proč tedy nebylo dopravní omezení zrušeno, když stavba stojí? „Dopravní omezení v této části Příbrami zůstává proto, že v místě probíhal archeologický a geologický průzkum a v těchto dnech na něj naváží práce na připojení a opravy kanalizace v oblasti Václavského náměstí,“ vysvětlila tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Nicméně podle podnikatelů a lidí bydlících v okolí, zřejmě archeologický průzkum probíhal někdy velmi pozdě v noci, protože podle svých slov na místě se opravdu víc jak dva měsíce nic neděje.

Vzhledem k tomu, že tedy mají začít práce na kanalizaci, musí řidiči i lidé bydlící v této části města dál respektovat dopravní omezení  jak v horní části Václavského náměstí, tak z obousměrný provoz ve Střelecké ulici…

Komentáře