Domov důchodců v Příbrami získal cenu kvality v sociálních službách

Foto: Tomáš Cipra

PŘÍBRAM – Domov seniorů spadající pod Centrum sociálních a zdravotních služeb města Příbram získal Značku kvality v sociálních službách – uděleny byly čtyři z pěti možných hvězdiček.

Systém externí certifikace zařízení sociálních služeb provozuje Asociace poskytovatelů sociálních služeb. Systém je založen na udělování bodů, kdy se hodnotí celkem pět oblastí: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče.

Cílem udělené značky kvality je poskytnout uživatelům, zájemcům o službu a také jejich rodinným příslušníkům jednoznačnou informaci o tom, jakou kvalitu mohou od života v daném zařízení očekávat a stejně tak poskytnout zpětnou vazbu poskytovateli sociálních služeb.

„Získání certifikace je náročný a dlouhý proces na jehož konci se potvrdilo, že pracovníci Domova seniorů i vedení Centra sociálních a zdravotních služeb odvádí vynikající práci. Čtyři hvězdičky z pěti jsou zárukou vysokého standardu poskytovaných služeb,“ těší se z ocenění starosta Jan Konvalinka, který byl před vstupem do politiky právě ředitelem Centra sociálních a zdravotních služeb.

K získání certifikace se v podobném smyslu vyjádřil také ředitel Centra Tomáš Cipra: „V prvé řadě musím poděkovat všem pracovníkům Domova seniorů za jejich dlouhodobou kvalitní a koncepční práci a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na procesu certifikace podíleli. Celkové hodnocení potvrdilo, že poskytované služby jsou na vysoké úrovni a zejména flexibilně reagují na nové výzvy a požadavky.“

Eva Švehlová,

tisková mluvčí

Komentáře