Dobrovolníci pokračují v obnově hřiště Na Cvičně

PŘÍBRAM – Skupina dobrovolníků se o víkendu opět sešla na další brigádě na úpravách sportovního hřiště Na Cvičně na Březových Horách. Technické služby na hřiště před několika dny navezly písek a tak ho bylo potřeba rozhrnout, předtím než ho uválcují.

Technické služby na plochu hřiště navezly 20 kubíků písku. „Hřiště jsme s pomocí dobrovolníků na hrubo vyrovnali, teď by měly přijít technické služby s válcem a nakonec se budou instalovat ochranné sítě,“ přiblížil další postup jeden z iniciátorů obnovy tohoto hřiště a člen osadního výboru Jan Horák. Ten také přislíbil, že které na své náklady svaří fotbalové branky, pro které mu technické služby připraví kovové tyče.

Zástupci osadního výboru z Březových Hor se také setkali s místostarostkou Zorkou Brožíkovou, s níž jednali o nákupu ochranných sítí. Na jednání se dohodli, že tyto náklady na ochranné sítě a na sítě do branek uhradí místostarostka ze své finanční rezervy. Chtěl bych poděkovat městu, zvláště paní místostarostce Brožíkové za zakoupení ochranných sítí a technickým službám za spolupráci při obnově tohoto hřiště,“ řekl Jan Horák.

Prostor hřiště bude ještě vyčištěný od náletů, dostane nový mobiliář v podobě laviček, stolu a odpadkových košů. Po zahájení provozu bude dobrovolný správce hřiště, kterým bude právě Jan Horák, každý den okolo šesté hodiny ráno odemykat a večer okolo deváté ho opět zamkne.

„Velké poděkování také patří všem dobrovolníkům, kteří se zapojili do prací. Pokud půjde vše podle plánu ,tak by hřiště včetně ochranných sítí mohlo být hotové v průběhu září a začít sloužit sportovcům,“ dodal závěrem Horák.

Komentáře