Dobříš má novou hasičskou zbrojnici i stanovistě záchranné služby

foto: Michael Kočí

DOBŘÍŠ – Ve středu 10. dubna se v Dobříši konalo slavnostní otevření nové zbrojnice pro dobrovolné hasiče a nové výjezdové stanice pro záchrannou službu. Toto moderní zařízení, situované v průmyslové zóně na okraji města, poskytne optimální zázemí pro ty, kteří zasahují v případě požárů, nehod a dalších mimořádných událostí.

Postupné přesídlení Jednotky soboru dobrovolných hasičů Dobříš (JSDH Dobříš) do nové zbrojnice bylo dokončeno 31. března po odstěhování z bývalé hasičárny v ulici Plk. B. Petroviče.

Nová zbrojnice, pronajatá městem na dobu 5 let, nyní poskytuje zázemí, jak pro JSDH Dobříš, tak pro záchrannou službu. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo s panem Váchou domluvit na přijatelných podmínkách a zajistit tak pro naše dobrovolné hasiče odpovídající zázemí, které si bezesporu zaslouží a které jsme jim jako město již dlouho dlužili. V krizových situacích, jako jsou požáry, povodně, ale i autonehody a další události jsou právě naši hasiči vždy k dispozici. Mezi jejich další činnost patří také práce s dětmi a já jsem velmi rád, že tito vytrvalí dobrovolní hasiči se dočkali moderního zázemí,“ řekl starosta města Pavel Svoboda v úvodu slavnostního otevření nové zbrojnice.

Sbor dobrovolných hasičů města Dobříše byl založen v roce 1885. Současná výjezdová jednotka čítá celkem 19 mužů. „Během roku vyjíždíme již k 70 až 80 událostem, a to k nejrůznějším, kde zasahujeme sami nebo ve spolupráci s profesionálními hasiči, kolegy z jiných sborů, policií jak státní, tak městskou a v neposlední řadě se zdravotní záchranou službou,“ uvedl k činnosti JSDH Dobříš velitel Jiří Zajíček a dodal, že za všechny členy sboru děkuje vedení města, že se podařilo pro ně najít tyto nové a odpovídající prostory.

Nový objekt hasičské zbrojnice je přízemní zděná budova rozdělená do dvou částí. První část tvoří zázemí pro JSDH Dobříš, kde mají hasiči k dispozici velkou garáž se zázemím pro šatní skříně a další vybavení, dále mají k dispozici sociální zařízení, denní místnost a kuchyňku. Druhou část tvoří prostory Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, která se do objektu přestěhovala společně s dobrovolnými hasiči.  

foto: Michael Kočí

Záchranáři na novém stanovišti v Dobříši, které vzniklo za podpory Středočeského kraje a města Dobříš, budou sloužit ve dvoučlenných posádkách v režimu RZP, tedy řidič a zdravotnický záchranář, nebo sestra se specializací. Na stanovišti budou 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Záchranáři mají k dispozici denní místnost, dva pokoje, kuchyňku, sociální zařízení, zázemí pro sklad zdravotnického materiálu, dekontaminační místnost a garáž pro sanitku. Tyto prostory splňují veškeré technické požadavky podle platné legislativy, včetně hygienických, požárních a provozních norem.

Komentáře