Do začátku června má na Novém rybníku vzniknout parkourové hřiště

Foto: SZM Příbram

PŘÍBRAM – O možnosti vzniku parkourového hřiště v areálu Nového rybníku se mluví od roku 2019. Nyní dojde na jeho samotnou stavbu. Stát bude mezi areálem skateparku a volnočasovým hřištěm za letním kinem ve spodní části areálu Nového rybníku.

Podle vedení města i Sportovních zařízení města Příbram (SZM) byl ale projekt v minulých letech kvůli pandemii a s tím spojeným omezením uložen k „ledu“ a řada na něj přichází až nyní. „Parkourové hřiště bude totiž sloužit hlavně kategorii náctiletých, pro které byl doposud areál asi nejméně atraktivní. Teď už si na Nováku najde to své, opravdu každý,“ říká příbramský starosta Jan Konvalinka.

Hřiště bude imitovat pouliční parkour, skládat se bude ze dvou modulů. Na hlavní modul s náročnějšími překážkami bude umožněn vstup osobám nad 10 let a 140 cm, doplní ho menší modul na trénink stability, určený pro děti od 6 let. Součástí realizace hřiště je dopadová plocha z pryžové monolitické štěpky pro větší bezpečnost a také vlastní návštěvní řád. Celková cena za realizaci činí 1.980.000,- bez DPH.

Oficiální otevření hřiště je v plánu na den dětí letos 1. června, v rámci akce Dětský den na Nováku, chystané SZM Příbram. Stavbu hřiště schválila rada města na svém posledním zasedání  7. března letošního roku.  

O diskuzi o parkourovém hřišti jsme informovali v reportáži:

 

Komentáře