Do konce prosince lze nominovat uchazeče o Cenu města Příbram

Jeden z vítězů - ředitel muzea Josef Velfl přebírá cenu z rukou starosty Příbrami Jana Konvalinky. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Až do konce prosince může veřejnost nominovat uchazeče v druhém ročníku o Cenu města Příbrami. Ta je určena osobnostem, jež se významným způsobem podíleli či podílejí na rozvoji města a regionu.  

Letos se ocenění udělovalo poprvé a držiteli se stali bývalá ředitelka Galerie Františka Drtikola Hana Ročňáková, ředitel Hornickjého muzea Příbram Josef Velfl a in memoriam i vnuk skladatele Antonína Dvořáka Antonín Dvořák III.

„Nominace mohou, stejně jako v loňském roce, podávat odborné instituce i laická veřejnost, a to až do 31. prosince letošního roku. Doručené návrhy projdou posouzením pracovní skupiny složené z odborníků působících v různých oblastech společenského a kulturního života, která doporučí radě města vhodného kandidáta či kandidáty a konečné schválení bude opět na zastupitelstvu,“  uvedla místostarostka Zorka Brožíková s tím, že cena bude vítězům předána během závěrečného koncertu Hudebního festivalu Antonína Dvořáka 7. června 2022.

Jakým způsobem je možné osobnosti nominovat? Na webu města pribram.eu je formulář, který lze vyplnit online, případně je možné stažení do počítače a následné odeslání dokumentu na e-mail cenamesta@pribram.eu nebo odevzdání v Informačním centru města Příbram (Pražská 129). Formulář musí být podepsaný, na anonymní návrhy nebude brán zřetel. Nominovat lze nejen jednotlivé osoby, ale i firmy, případně kolektivy (v takovém případě je třeba uvést kontakt na jeho zástupce). Další dotazy lze směřovat na Odbor školství, kultury a sportu Městského úřadu Příbram (meu-osks@pribram.eu, 318 402 292).

 

Komentáře