Dnes se na Nováku bude mluvit o parkourovém hřišti

PŘÍBRAM – Dnes odpoledne se uskuteční v prostorách bistra na Novém rybníku od 16 hodin veřejné setkání na téma vybudování parkourového hřiště v areálu Nového rybníka. Původně se ale mluvilo, že v areálu vznikne hřiště na beach volejbal.

„V rámci letošního participativního rozpočtu jsme zjistili, že je o takové hřiště ve městě zájem a tak chceme debatovat o jeho umístění a podobě,“ řekl starosta Jan Konvalinka s tím, že hřiště by mohlo vzniknout někde v blízkosti skateparku. Ovšem někteří lidé se pozastavují nad tím, že město chce budovat parkourové hřiště, které skončilo při hlasování na předposledním místě a ne jiný projekt.

Nicméně jinak se už areál připravuje na zimu. V období od října do března bude návštěvníkům přístupný každý den od 6 do 20 hodin. Některé atrakce a zařízení jsou však vzhledem k počasí již mimo provoz a otevřou se znovu až na jaře. V provozu prozatím zůstávají například trampolíny nebo in-line dráha.

Letošní provoz již definitivně ukončil Adventure golf Nový rybník, minikemp nebo půjčovna sportovního vybavení. Mimo provoz jsou v současné době také toalety u malé trampolíny, v minikempu i toalety přidružené k bistru. Až do jara tak budou návštěvníkům areálu k dispozici pouze toalety mobilní. Samotné bistro již bude otevřené také pouze nárazově, buď v případě mimořádně hezkého počasí, nebo v době konání některé z plánovaných akcí.

V několika dní se bude vypouštět voda z vodního hřiště, trampolíny zatím zůstávají v provozu. „Trampolínám vadí až mráz, proto prozatím není důvod, s ohledem na aktuální předpověď počasí, je již nyní striktně vypustit a zazimovat,“ komentuje ředitel Sportovních zařízení města Příbram Jan Slaba.

Návštěvníci mohou nadále využívat skatepark, hřiště nebo in-line dráhu. „Apelujeme na návštěvníky In-line dráhy, aby s příchodem podzimu dbali zvýšené opatrnosti. Ačkoliv probíhá pravidelné čištění celé dráhy, spadanému listí mezi údržbou se bohužel nevyhneme,“ říká Slaba a dodává, že spadané listí může způsobit na asfaltovém podkladu, zejména pak například po dešti, nemalé potíže a není radno ho podceňovat. Údržba In-line dráhy bude probíhat s největší pravděpodobností do konce října, od listopadu do jara se dráha neudržuje.

Komentáře