Děti z příbramských mateřských škol vyrobily dárky pro naše seniory

foto: město Příbram

PŘÍBRAM – Příbramské mateřské školy spolupracují s příspěvkovou organizací města Centrum sociálních a zdravotních služeb.

V minulosti, a doufejme, že to tak bude pokračovat i v brzké budoucnosti, tato spolupráce spočívala v návštěvách, při kterých se senioři mohli potěšit z vystoupení dětí či z pouhé jejich přítomnosti.

Letos je ale skoro všechno jinak. Děti však na „své“ babičky a dědečky nezapomněly a spolu se svými učitelkami vlastnoručně vyrobily malé dárečky jako stvořené pro tento předvánoční čas: andělíčky, zvonečky, vánoční svícny, lucerničky či upekly a nazdobily perníčky a martinské rohlíčky nebo nakreslily obrázky, které obdarované jistě potěší.

Do akce se zapojily všechny příbramské školky, kterým to aktuální hygienicko epidemiologická situace dovolila,“ říká místostarostka Zorka Brožíková. „Chtěla bych moc poděkovat všem ředitelkám, učitelkám i dětem z našich mateřinek, že i v současné nelehké době myslí na to, jak zpříjemnit čas našim spoluobčanům, kteří se mohou cítit osamoceně a pro které je tato situace obzvláště těžká.“

foto město Příbram

Komentáře