Běh pro republiku se koná v těchto dnech online

Foto: archiv pořadatelů

LEŠĚTICE – Běh pro republiku se letos částečně přesouvá do online prostoru, hybridní verze se uskuteční ve dnech od 25. do 28. října. Akce se koná na oslavu vzniku republiky s cílem připomenout si osud lidí uvězněných v táboře Vojna a v dalších komunistických vězeních.

Vzhledem k opatřením Vlády ČR není možné pořádat běh v rozsahu, na který pořadatelé připravovali. „Přesto chceme dát běžcům možnost proběhnout se v krásné podzimní přírodě v okolí Památníku Vojna a připomenout si příběhy politických vězňů, kdykoliv v termínu 25. – 28. října,“ uvádí se na webových stránkách Hornického muzea Příbram.

Památník Vojna podobně jako další kulturní instituce je uzavřen do ukončení opatření. Panely Naučné stezky – Po stopách politických vězňů jsou ale přístupné na trase běhu bez omezení. Na několika místech budou zároveň umístěny fotografie politických vězňů.

https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1wS1VGGyngE5zVPH5hkv6tjf5GDk&ll=49.64876447025525%2C14.005508422851562&z=15

Běh pro republiku – Challenge

  1. je možné projít nebo proběhnout trať v okolí Památníku Vojna o délce 5km
  2. zaslat jméno, čas a fotku na e-mail behprorepubliku@gmail.com
  3. kdekoliv uběhnout 5 km a informovat nás o tom na FB nebo přes messenger: FB Naučná stezka – Po stopách politických vězňů
  4. trasa pro běh https://en.mapy.cz/s/bezagujanu

Všem, kteří zašlou fotografii, zašlou pořadatelé Běhu pro republiku on-line startovní číslo se jménem a diplom.

 

Komentáře