Příbram se v sobotu 11. dubna stane dějištěm dalšího dílu Českého poháru v aquatlonu, který nabídne závody pro všechny věkové kategorie od nejmladších žáků až po zkušené závodníky.
Domácí triatlonová sezona pokračuje jarním podnikem, při kterém si závodníci změří síly v kombinaci plavání a běhu. Plavecká část se uskuteční v příbramském bazénu, běžecká pak povede v okolí rybníku Hořejší Obora. Právě tato kombinace patří mezi oblíbené zejména na začátku sezony, kdy sportovci přecházejí z objemové přípravy do závodního tempa.
Závod je otevřen nejen registrovaným triatlonistům, ale i široké veřejnosti. „Aquatlon nabízí ideální příležitost porovnat výkonnost napříč kategoriemi a zároveň si vyzkoušet atmosféru závodu Českého poháru,“ uvádí organizátoři.

Program počítá se závody pro všechny věkové skupiny. Nejmladší účastníci absolvují 50 metrů plavání a 500 metrů běhu, hlavní kategorie čeká 400 metrů v bazénu a pětikilometrová běžecká trať. Ta povede po asfaltových cestách v okolí Hořejší Obory, které nabídnou přehledné a bezpečné podmínky pro závodníky i diváky.
Motivací pro startující bude také takzvaná Speedo prémie, která ocení nejrychlejší plavecké výkony. Organizátoři tím chtějí podpořit kvalitu výkonů hned v úvodu sezony a zdůraznit význam plavání jako klíčové disciplíny triatlonu.

Prezentace závodníků začne v 8 hodin, následovat bude rozplavání mezi 8:15 a 9:00. První start je naplánován na 9:15, běžecké části pak odstartují odpoledne od 13:30. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhne po doběhu posledního závodníka.
Příbramský závod je důležitou součástí domácího kalendáře Českého poháru a nabízí šanci sbírat první body i zkušenosti. Na startu se tak očekávají nejen výkonnostní sportovci, ale i začínající triatlonisté a mladé talenty. Atmosféru podél tratí tradičně dotvářejí fanoušci, kteří do Příbrami každoročně míří podpořit závodníky z celé republiky.





































































